HLAVNÁ STRANA
PONUKA - NAŠA ČINNOSŤ
GALÉRIA - pomníky, hroby, doplnky
KATALÓG hroby - pomníky
MATERIÁLY - ŽULY PRE VÝROBU
NA STIAHNUTIE
ČASTO KLADENÉ OTÁZKY Triangle
¦¦ UŽITOČNÉ INFORMÁCIE ¦¦
KONTAKTY
AKCIE
Kamenárstvo Močenok MGS - Často kladené otázky - FAQ

Často kladené otázky - FAQ

Môžete nám namiešať napríklad ružovú farbu žuly?
• Nie, my nemôžeme. Farby žúl či mramoru za nás namiešala príroda pred miliónmi rokov, dá sa povedať že v takmer celom farebnom spektre, takže si určite vyberiete.

Bronzové písmená sú pekné, ale mám strach že mi ich ukradnú.
• Obavy už nie sú opodstatnené, kriminalita v tomto smere v posledných rokoch rapídne poklesla, ceny farebných kovov sú nižšie, takže bronzové písmo či lampy/vázy už nie sú pre zlodejov atraktívne. Ďalej je možné ich pre každý prípad za malý poplatok poistiť.

Aká ťažká je žula?
• V závislosti od druhu približne 2600 až 3300kg/m3.

Môže byť mramor použitý ako kuchynská doska?
• Nie! Mramor nemožno doporučiť ako pracovnú dosku do kuchyne kvôli ľahkému vzniku fľakov od potravín, škrabancov od ostrých predmetov či slabej odolnosti voči kyselinám (aj citrónová šťava ho dokáže silne poškodiť). Na druhej strane, kvôli svojej kráse a klasickému vzhľadu je mramor excelentná voľba pre kúpeľne, bary, krby alebo ďaľšie dekoračné použitie v interiéroch.

Dokážete mi spraviť cenovú ponuku cez telefón či email?
• Áno, radi Vám spravíme predbežný rozpočet, avšak pre presnú kalkuláciu je nutné obhliadnuť miesto montáže.

Môžem si navrhnúť vlastný dizajn pomníka, stolovej dosky či iného výrobku z kameňa?
• Samozrejme, je možná produkcia podľa Vašich predstáv, v rámci technologických či materiálových možností. Zašlite nám návrh a prekonzultujeme ho s Vami. Dbajte na to aby Vaše výkresy boli dôkladne okótované, pomôže to rýchlej a presnej kalkulácii.

Čo treba k zostaveniu cenovej ponuky?
• V prípade kuchynských a kúpeľňových dosiek nám stačí k vyhotoveniu brutto ceny jednoduchý nákres dosiek, výber kameňa, označenie a typ pohľadových hrán, typy doplnkov (varná doska, drez, umývadlo, batérie, atď.) a miesto montáže. V prípade parapiet šírku ostenia a dĺžky presahov z ostenia, označenie či ide o vnútorné/vonkajšie parapety. Pri nových hroboch miesto montáže, pri rekonštrukciách fotografiu prípadne popis miesta.

Požadujete zálohu?
• Objednávku považujeme za záväznú po zaplatení zálohy vo výške 30%, zvyšok sa dopláca po odovzdaní diela.